Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising > Daruj ještě letos! ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Daruj ještě letos!

9. 12. 2011 - ÚSTÍ NAD LABEM [Econnect/ Ústecká komunitní nadace]

V pátek 9. prosince odstartovala Ústecká komunitní nadace kampaň s názvem „Daruj ještě letos!“ upozorňující na skutečnost, že dar poskytnutý na základě darovací smlouvy na dobročinné účely může fyzická osoba použít jako odečitatelnou položku snižující základ daně stejně, jako například důchodové připojištění, pokud je celková hodnota darů v daném roce vyšší než 2% základu daně nebo činí alespoň 1 000 Kč, maximálně však lze odečíst 10% základu daně.

„Kampaň vychází z naší zkušenosti, kdy se na nás již několikrát obrátili dárci v době podávání daňového přiznání, zda by naší nadaci mohli poskytnout dar, aby si snížili daňový základ. To už bohužel v té době není možné. Proto stejně tak jako například stavební spořitelny upozorňují své klienty, zda chtějí získat nejvyšší státní podporu, tak musí na svůj účet zaslat příspěvek v patřičné výši, tak my upozorňujeme naše dárce, partnery a příznivce, zda si chtějí snížit daňový základ o poskytnutý dar, že je třeba ho zaslat na náš účet do konce roku 2011. Samozřejmostí je, že každý dárce kromě darovací smlouvy v průběhu ledna 2012 získá od naší nadace potvrzení o poskytnutí daru, které mu odpočet z daňového základu umožní.“ vysvětlila Kateřina Valešová, manažerka pro vztah s dárci Ústecké komunitní nadace.

V roce 2010 možnost odpočtu tímto způsobem uplatnilo přes 112 000 fyzických osob. Darovaná částka dosáhla téměř 1,4 miliardy korun1. Přesto daňový poplatníci celkově uplatnili odpočet daru na dobročinné účely pouze ve výši 3%, přestože zákonná hranice je až 10%.

A kolik tedy můžete ušetřit? Pokud jsou například Vaše příjmy na úrovni průměrné mzdy, tedy 24 000 Kč hrubého měsíčně a ještě letos využijete maximální možnou výši odpočtu 10% základu daně, ušetříte na daních více než 5 000 Kč.

Prostředky získané z kampaně „Daruj ještě letos!“ nadace plánuje použít jak na svůj rozvoj, tak na podporu nejrůznějších veřejně prospěšných projektů realizovaných v okresech Děčín, Litoměřice, Teplice a Ústí nad Labem. Nadace díky štědrosti dárců dlouhodobě podporuje například ochranu silně ohrožené sovy pálené. Také stojí za mnohými opravami drobných památek v regionu.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz