Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > Nadace OKD podpoří neziskové organizace 60 miliony ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Nadace OKD podpoří neziskové organizace 60 miliony

13. 1. 2012 - OSTRAVA [Econnect/ Nadace OKD]

Nadace OKD, jedna z největších firemních nadací v České republice, letos rozdělí mezi neziskové organizace a obce 60 miliony korun. Peníze půjdou na aktivity pro děti i seniory, na zlepšení života hendikepovaných, budování parků, podporu chráněných dílen i do mnoha jiných oblastí. Novinkou je program, který má ambici zlepšit život na sídlištích. Podrobnosti nadace zveřejnila na svém webu www.nadaceokd.cz, projekty bude přijímat do 24. února.

„Neziskové organizace zřejmě čeká velmi náročný rok. Budou se muset vyrovnat s nižšími dotacemi ze státního rozpočtu, mnohé z nich přišly díky ekonomické krizi také o firemní dárce. Přitom dělají velmi potřebné a užitečné věci pro celou společnost, které se mnohdy nedají zaplatit penězi. My jim v tom chceme pomoci,“ řekl ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek.

Nadace OKD bude stejně jako v předchozích letech podporovat celou šíři veřejně prospěšných aktivit. Podpoří hlavně projekty ve zdravotní a sociální oblasti, ale také rozvoj kultury a regionálních tradic, volnočasové aktivity nebo obnovu životního prostředí a kulturního bohatství. Zhruba 80 procent financí přitom zůstane v moravskoslezském regionu.

Nadace zároveň pokračuje ve své jedinečné specializaci - podpoře neziskových organizací a obcí, které usilují o peníze z fondů Evropské unie a nemají dostatek financí na přípravu studií a dalších administrativních podkladů, které EU vyžaduje. „Od nadace mohou získat neziskovky například několik desítek tisíc na přípravu projektu. Když je kvalitně připravený, je velká šance na přidělení milionů nebo i desítek milionů korun z fondů Evropské unie. Už jsme se přesvědčili, že to výborně funguje,“ vysvětlil Suchánek.

Nový nadační program Sídliště žije má ambiciózní cíle – zlepšit úroveň veřejných prostranství a zároveň mezilidské vztahy lidí žijících na sídlištích díky práci na společném projektu. Na vybrané projekty přispěje Nadace OKD až dva miliony korun. „Záleží především na rozhodnutí místních obyvatel, co budou chtít společně vybudovat. Může to být například parčík, prostor pro venčení psů, sportovní hřiště nebo klubovna pro maminky s dětmi,“ dodal Suchánek. Více zájemci zjistí na www.sidlistezije.cz.

Podpora aktivit na sídlištích u nás není příliš obvyklá. „Přitom v Česku žije na sídlišti zhruba každý třetí člověk. V posledních letech se hodně sídlišť zvelebilo, ale téměř vždy bez aktivního zapojení obyvatel. My to chceme udělat jinak,“ řekl Suchánek.

Nadace OKD bude letos pokračovat v podpoře takzvaných chráněných dílen, které umožňují zapojení hendikepovaných lidí do pracovního procesu. Již v roce 2011 podpořila nadace přes 30 dílen a pomohla tak udržet nebo dokonce vytvořit mnoho pracovních míst pro lidi, kteří mají na běžném trhu práce jen minimální šanci uspět.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz