Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > Projekty podél tras Greenways si rozdělí 600 tisíc korun ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Projekty podél tras Greenways si rozdělí 600 tisíc korun

10. 5. 2012 - BRNO [Nadace Partnerství/ Econnect]

Již podvanácté podpoří Nadace Partnerství společně s Nadací České spořitelny projekty podporující aktivity na stezkách Greenways. Letos si mezi sebe rozdělí nejlepší projekty 600 tis. korun. „Granty rozdělujeme každoročně a během dlouholeté spolupráce s Nadací České spořitelny jsme celkem rozdělili téměř 16 milionů korun,“ říká Juraj Flamik z Nadace Partnerství.

Labská stezka, Moravské vinařské stezky, Greenway Praha-Vídeň, Greenway Jizera, Stezka železné opony – nejen na těchto turistických stezkách se mohou turisté setkat s informačními panely, odpočívadly i akcemi, které byly podpořeny právě z grantu Nadace Partnerství. Prostřednictvím grantů podporuje brněnská nezisková organizace spolu s Nadací České spořitelny projekty, které podporují dění a vybavenost na stezkách a propagují cyklistiku jako zdravý a šetrný způsob dopravy. „Každoročně žádají o grant desítky zájemců, z nichž můžeme podpořit přibližně polovinu z nich,“ vysvětluje Flamik. „Podporujeme aktivity na stezkách Greenways a iniciujeme jejich rozvoj. Proto například preferujeme projekty, na kterých spolupracuje více partnerů a dotace by měla být takovým prvotním impulsem k jejich dlouhodobé spolupráci.“

Letošní rok rozdělí nadace 600 tis. korun přednostně mezi projekty, které souvisí s podporou stávajících stezek Greenways a odpovídají jednomu ze tří doporučených typů projektů – Partnerství pro stezku, Akce na Greenways a Spaluj kalorie, ne uhlík. „Letos poprvé spoluorganizujeme kampaň Do práce na kole, je to velmi efektivní způsob, jak motivovat městské lidi k rozšíření rekreačního používání kola na každodenní jízdy po městě. Pod sloganem Spaluj kalorie, ne uhlík, kde se samozřejmě jedná o vlastní kalorie versus uhlíková paliva motorů, chceme podpořit podobné akce po celé republice,“ doplňuje Flamik.

Uzávěrka přihlášek projektů je 4. června a výše grantu je omezena maximální částkou 80 tisíc korun.

„Rozvoj cyklostezek v posledních letech dokazuje jejich význam pro místní ekonomiku. Jak v bezprostředním okolí měst, tak podél vinařských nebo říčních Greenways vidíme nabalující se služby místních podnikatelů. Cyklostezky jsou tedy nejen nejlevnější tělocvičnou pro všechny věkové kategorie, ale i osami pro rozvoj podnikání v perspektivních oborech turistiky a wellnes,“ říká Miroslav Kundrata, ředitel Nadace Partnerství.

„Nadace České spořitelny spolupracuje s Nadací Partnerství od roku 2004. Věříme, že pro budoucí rozvoj lidské společnosti je nejdůležitější nalezení souladu mezi ekonomickým pokrokem a plnohodnotným zachováním životního prostředí pro další generace. Také jsme si vědomi své odpovědnosti vůči společnosti a prostředí, a proto budujeme dlouhodobá partnerství s organizacemi, které úspěšně přispívají k udržitelnému rozvoji. Myšlenka a realizace Greenways nabízí rozhodně jednu ze správných cest v tomto úsilí. Proto si naší spolupráce Nadaci Partnerství velmi vážíme a máme radost z každé nové aktivity, která v rámci Greenways přispívá ke zkvalitnění prostředí,“ doplnila Dagmar Sladká z Nadace České spořitelny.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz