Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > Mladí lidé budou s pomocí Think Big opět měnit život kolem nás ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Mladí lidé budou s pomocí Think Big opět měnit život kolem nás

12. 6. 2012 - PRAHA [Nadace O2]

Program Think Big od Nadace O2 vyhlašuje v rámci svého prvního roku působení již třetí výzvu pro přihlašování projektů. Mladí lidé ve věku 13 až 26 let mohou na své nápady, kterými chtějí změnit život kolem sebe k lepšímu, získat až 70 tisíc korun. Nadace O2 ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti rozdělí mezi 170 nejzajímavějších a nejužitečnějších projektů z celé České republiky částku 8,5 milionu korun.

"Mladí lidé přinášejí na světlo problematická společenská témata, která se s pomocí programu Think Big snaží řešit. Právě jejich prostřednictvím se dozvídáme, kde vidí slabiny a co chtějí ve společnosti změnit,"říká Dana Dvořáková, předsedkyně správní rady Nadace O2 a ředitelka pro korporátní komunikaci společnosti Telefónica. O velkém zájmu mladých lidí měnit život kolem sebe svědčí počet podaných přihlášek v rámci předchozích dvou výzev. O finanční podporu se ucházelo celkem 653 projektů (v první výzvě 276 projektů, ve druhé výzvě 377 projektů) a mezi vybraných 231 projektů bylo rozděleno téměř 13 milionů korun.

Své projekty mohou mladí lidé přihlašovat na webovém portálu www.o2thinkbig.cz do 27. června. Projekty následně posoudí nezávislé regionální komise složené z odborníků z neziskového sektoru, zástupců médií, zaměstnanců Telefónica a také z mladých lidí, kteří již projekty realizovali. Za uplynulý rok bylo úspěšně dokončeno již téměř sto projektů.

"Think Big mě i mým kamarádům dal to, na co jsme dlouho čekali. Hlavně důvěru v náš projekt, podporu i peníze. Tvoříme areál pro široké spektrum lidí od dětí až po dospělé. Jsem moc rád, že jsme se mohli do programu zapojit a ukázat dobrý směr mladým lidem, kteří mají skvělé nápady,"uvedl Filip Kamidra, autor projektu Bikepark Betoňák v Ostravě.

"Díky Think Big jsme se naučili víc o tom, jak vést tým nebo jak propagovat náš projekt. Měli jsme také skvělou možnost poznat spoustu dalších mladých lidí s bezvadnými nápady, vzájemně se inspirovat a navázat s nimi spolupráci," hodnotí realizaci svého projektu Jinej svět Adéla Linhartová.

"Think Big nám pomohl zviditelnit naši alej mezi širokou veřejností. Ta by se o ní těžko jinak dozvěděla. Vážíme si cenné zkušenosti, kterou nám realizace projektu poskytla. Díky všem, kteří nám jakkoliv pomohli," říká Kateřina Židů za projekt Revitalizace Novodvorské aleje památných stromů.

Mladí lidé, kteří se svými projekty uspějí, absolvují víkendový vzdělávací seminář s lektory Prázdninové školy Lipnice a odborníky ze společnosti Telefónica. Vzdělávání je zaměřené na rozvoj dovedností důležitých pro úspěšnou realizaci projektů. Podpoření mladí lidé navíc získají k ruce mentora z řad zaměstnanců společnosti Telefónica na celou dobu realizace projektu. Kromě finančního příspěvku získávají také tarif O2 COOL zdarma na 2 roky a internet v mobilu na 6 měsíců.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz