Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > ReStart Česko - přijďte s online řešením a nastartujte reálnou změnu ve společnosti! ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

ReStart Česko - přijďte s online řešením a nastartujte reálnou změnu ve společnosti!

27. 9. 2012 - PRAHA [Nadace VIA]

3. října startuje v České republice nový program ReStart Česko – online řešení pro společenskou změnu. Díky propojení nápadů společensky angažovaných aktivních občanů, neziskových organizací a programátorů vzniknou webové a mobilní aplikace s cílem pomoci offline společenské změně prostřednictvím online technologií. Konkrétní řešení problémů ve společnosti skrze internet se stávají ve světě 21. století zcela běžné. Díky programu ReStart Česko realizovaném Sdružením VIA za spolupráce s americkou neziskovou organizací TechSoup Global bude podpořen vznik nových online řešení také v České republice.

„…Programem ReStart Česko chceme oslovit všechny společensky aktivní lidi, iniciativy a neziskové organizace a podpořit tak vznik jejich nápadů ve světě internetu, které budou mít dopad v reálném životě…“ říká Lukáš Hejna za realizátora programu v ČR - Sdružení VIA. „…Hledáme nové projekty i inovace stávajících. Cílem ReStartu je podpořit občanskou společnost a usnadnit tak vznik dobrým nápadům v online světě s veřejně prospěšným cílem…“ dodává.

Zmiňovaná online řešení s cílem společenské změny nejsou dnes v ČR žádnou novinkou. Na českém internetu běžně fungují projekty a aplikace mapující, kam plynou a jak jsou využívány naše daně. Jednoduše lze napsat svému zastupiteli, upozornit na problém nebo nepořádek na ulici či zjistit jaký je stav ovzduší v místě, kde právě stojíte. Program ReStart Česko přináší možnost vzniku dalším projektům a nápadům stejně jako inovaci stávajícím. Je určen nejen neziskovým organizacím, ale všem společensky aktivním, kteří mají dobrý nápad a chtějí ho uvést v život. Štve vás, co se ve vaší ulici, městě nebo celé republice děje? Máte nápad na řešení a nechcete jen sedět a stěžovat si? Pak je ReStart Česko určen právě vám. 3. října se v Americkém centru uskuteční zahájení a představení programu včetně workshopu a brainstormingu nápadů pro celý program.

Následně po zahájení, v průběhu října, se bude moci každý zapojit a umístit svůj nápad – projekt na speciální webovou platformu. Do procesu vývoje internetových a mobilních řešení bude zapojena široká veřejnost i neziskové organizace. Finální realizace výsledných oceněných projektů bude vždy zaštítěna neziskovou organizací. Na konci října bude procesem veřejného hlasování a výběrem odborné poroty vybráno sedm nejlepších nápadů, které budou naprogramovány v průběhu listopadu na TechKempu do základní funkční „beta verze“. Na slavnostním vyhlášení na přelomu listopadu a prosince budou oceněny tři vítězné projekty, jejichž zástupci získají finanční podporu (grant ve výši min. 60 000 Kč) na dokončení, spuštění a propagaci svého online projektu pro společenskou změnu.

Zaujal vás ReStart Česko a chcete se dozvědět více? Chcete diskutovat možnosti online řešení a jejich využití pro společenskou změnu? Chcete se dozvědět, jaké online společensky prospěšné projekty v ČR i světě již dnes běžně fungují? Máte nápad, který chcete realizovat a hledáte pro něj technickou i finanční podporu? Neváhejte a přijďte 3. října od 12:30 do Amerického centra (Tržiště 13, Praha 1), kde dojde k zahájení a spuštění programu ReStart Česko.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz