Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Právní servis
[ nno.ecn.cz > právní servis > Pozvánka na seminář k veřejné prospěšnosti: Preference právnických osob v přístupu k veřejným zdrojům ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis novinky kauzy dokumenty a literatura ASPI-databáze právních předpisů

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Pozvánka na seminář k veřejné prospěšnosti: Preference právnických osob v přístupu k veřejným zdrojům

20. 5. 2005 - PRAHA [Liga lidských práv]

Liga lidských práv (Liga) a Institut pro sociální a ekonomické analýzy (ISEA) zvou na pátý z řady seminářů pro veřejnost k problematice nového občanského zákoníku a „veřejné prospěšnosti“. Hlavním tématem tohoto semináře bude "Preference právnických osob v přístupu k veřejným zdrojům", což podle našeho názoru vystihuje přesněji užití pojmu „veřejná prospěšnost“ v návrhu občanského zákoníku. Seminář se bude konat v Praze dne 10. 6. 2005 v Anglo-americké vysoké škole, o.p.s., Lázeňská 4, Praha 1 – Malá Strana, místnost č. 001. Seminář začne v 10:00 a skončí v 15:00.

Na semináři se budete též moci seznámit se stručným shrnutím nejaktuálnějšího vývoje požadavků kladených na občanská sdružení, nadace, nadační fondy a obecně prospěšné společnosti novým občanským zákoníkem. Počet účastníků tohoto semináře je omezen na 35.

Účast Vám umožní přímo na semináři vznášet připomínky k navrhovaným zákonům či klást otázky odborníkům, kteří na semináři vystoupí a budou s Vámi diskutovat. Vaše podněty k problematice občanského zákoníku budou zaznamenány, abychom je mohli předat jeho tvůrcům k zapracování. Vaše podněty k problematice „veřejné prospěšnosti“ budou použity pro vytváření věcného záměru zákona o „statusu veřejné prospěšnosti“, s nímž počítá návrh občanského zákoníku. Svou aktivní participací můžete tak předejít četným problémům, které by připravované zákony bez Vaší iniciativy mohly neziskovým organizacím přinést.

V průběhu semináře bude pro Vás připraveno občerstvení.

První z řady seminářů se uskutečnil 21. 7. 2004 v Praze (téma - nový občanský zákoník), druhý se konal 14. 10. 2004 v Ostravě, třetí proběhl 14. 12. 2004 v Brně (téma: veřejná prospěšnost), čtvrtý se konal dne 17. 3. 2005 v Brně (téma - nový občanský zákoník).

Seminář se uskutečňuje díky laskavé podpoře Nadace VIA, Nadace Open Society Fund Praha a
Anglo-americké vysoké školy, o.p.s.

Vyplněné přihlášky zasílejte, prosím, dle návratky e-mailem na adresu Ligy lidských práv - rcholensky@llp.cz (kontaktní osoba: Robert Cholenský, tel.: 545 210 446, 608 967 423). Do předmětu zprávy napište „seminář 5 OZ“.

Návratka:
Název organizace
Jméno účastníka/účastníků
Telefon
E-mail

Po přihlášení na seminář Vám e-mailem zašleme materiály, které na něm budou diskutovány, abyste si mohli lépe připravit své připomínky. Zaznamenané připomínky a podněty, vznesené na semináři Vám zašleme ke komentáři a kontrole, jestli jsme něco neopomněli. Budete tak mít přehled o skutečných výsledcích.

Pokud budete přihlášeni a nebudete se moci zúčastnit, dejte nám prosím vědět e-mailem na rcholensky@llp.cz nebo SMS na 608 967 423. Děkujeme.

Další organizační informace obdržíte na e-mailu: simona.weidnerova@isea-cz.org, nebo na tel. 602 685 788 nebo na e-mailu: rcholensky@llp.cz nebo na tel. 608 967 423.

Těšíme se na setkání s Vámi.

Robert Cholenský
koordinátor projektu Ligy

Petr Pajas
řešitel projektu ISEA

Bližší informace o projektech, jichž je tento seminář součástí, naleznete na příslušných webových stránkách:

Web Ligy: http://www.llp.cz/cz/index.php?cat=legislativa
Web ISEA: http://www.isea-cz.org/?operation=verejna-prospesnost
Web k tématu „veřejné prospěšnosti“: www.verejnaprospesnost.ecn.cz

Aktuální znění návrhu nového občanského zákoníku (pro NNO jsou relevantní § 92 až 177 a dále specifická ustanovení pro spolky, nadace, nadační fondy a ústavy/o. p. s. v tomto pořadí):
http://portal.justice.cz/ms/ms.aspx?j=33&o=23&k=381&d=40461


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz