Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > Výzva SozialMarie 2013 ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Výzva SozialMarie 2013

18. 12. 2012 - PRAHA [SozialMarie]

V pražském Hubu se 18. prosince sešli iniciátoři, organizátoři a příznivci mezinárodní soutěže SozialMarie, která oceňuje inovační sociální projekty z osmi zemí Evropy. Představili české veřejnosti jak myšlenku, principy a cíle, které soutěž sleduje, tak i dvě výjimečné iniciativy. Inovativní, nápadité a kreativní sociální projekty z oblasti neziskového sektoru, komerční sféry a veřejné správy se mohou přihlásit do soutěže do 5. února 2013. Táňa Fischerová převezme záštitu nad jedním z vítězných projektů.

Vzhledem k množství a různorodosti sociálních problémů, kterými se společnosti v celé Evropě potýkají, je nezbytné motivovat a podpořit občanskou společnost k tomu, aby vzala svůj osud do vlastních rukou a inspirovat ji k inovativním řešením sociálních problémů.

Této myšlenky se v roce 2005 ujala rakouská soukromá nadace Unruhe (Neklid), která SozialMarie založila. Jejím hlavním cílem je upozornit veřejnost na inovativní řešení sociálních problematik a podpořit přeshraniční výměnu zkušeností, vzájemné propojování a inspirování se přes hranice osmi zemí střední Evropy.

Během své devítileté existence posoudila odborná porota již 1738 projektů, z nichž 124 bylo oceněno celkovou částkou 378 000 Eur€. Projekty pocházejí z území celého Rakouska, České republiky a Maďarska, pro projekty ze Slovenska, Polska, Chorvatska, Slovinska a Německa je stanovena podmínka, že musí být realizovány ve vzdálenosti 300 km vzdušnou čarou od Vídně.

Výzva SozialMarie 2013
Do 5. února 2013 se mohou inovativní, nápadité a kreativní sociální projekty z oblasti neziskového sektoru, komerční sféry a veřejné správy přihlásit do soutěže přes webové stránky www.sozialmarie.org. Patnáct vítězných projektů, které přesvědčí odbornou porotu svou inovativní silou a kreativitou, obdrží finanční ocenění v hodnotě od 1000 €Eur do 15000 Eur €. Slavnostní vyhlášení proběhne 1. května 2013 v prostorách rakouského rozhlasu ORF ve Vídni.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz