Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising > Nadace OKD vyhlásila grantové výzvy pro rok 2013 ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Nadace OKD vyhlásila grantové výzvy pro rok 2013

14. 1. 2013 - OSTRAVA [Nadace OKD]

Nadace OKD vyhlásila grantové výzvy, v nichž rozdělí neziskovým organizacím, školám a obcím kolem 20 milionů korun. Zaměří se především na podporu Karvinska, Ostravska a Frýdecko-Místecka.

„V minulých letech jsme vyčlenili vždy 80 procent všech rozdělovaných prostředků na celý Moravskoslezský kraj a pětina šla do dalších regionů. Letos půjde těchto 80 procent jen do tří okresů, ve kterých má firma OKD a naši další dárci své aktivní provozy,“ vysvětlil ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek. Pětina financí je určena na podporu nejlepších a nejpotřebnějších projektů v dalších částech republiky. Podrobnosti nadace zveřejnila na svém webu www.nadaceokd.cz, žádosti bude přijímat do 22. února.

Grantové programy těžařské nadace umožní podpořit pestrou škálu aktivit. „Prioritou zůstává integrace hendikepovaných lidí do společnosti, rádi ale pomůžeme také neziskovkám, které se starají o seniory, děti, společenský život nebo životní prostředí,“ dodal Suchánek. Nadace opět vypisuje také program Pro Evropu, který pomáhá neziskovým organizacím s financováním přípravy jejich žádostí o dotaci z fondů Evropské unie.

Podle mnoha předpokladů bude pro neziskové organizace letošní rok ještě ekonomicky náročnější než rok 2012. Pokračuje snižování dotací ze státního rozpočtu, podporu výrazně omezují i mnohé firmy, jelikož ekonomika stagnuje. „Neziskové organizace se staly přirozenou součástí našeho života. Jako nadace, do níž přispívá OKD i další významné moravskoslezské firmy, si uvědomujeme odpovědnost za region, ve kterém tyto firmy podnikají, kde žijí jejich zaměstnanci i další lidé, jejichž život provoz těchto podniků ovlivňuje,“ vysvětlil Suchánek.

Prioritou Nadace OKD zůstává integrace hendikepovaných lidí, od podpory chráněných dílen až po zlepšení přístupu zdravotně znevýhodněných ke kultuře a sportu. „Letos chceme rozšířit program Zážitky bez bariér. V roce 2012 jsme podpořili pořadatele čtyř hudebních festivalů, kteří přizpůsobili areály svých festivalů vozíčkářům a připravili speciální služby pro hendikepované lidi, letos dáme šanci i dalším,“ řekl Suchánek.

Kromě aktuálně vyhlášených grantových výzev připravuje nadace také další aktivity. V rámci programu Srdcovka podpoří organizace, ve kterých aktivně působí zaměstnanci OKD i všech dárcovských firem nadace, prostřednictvím programu Sídliště žije pošle další finance na zlepšení života lidí na sídlištích.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz