Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Vzdělávání NNO
[ nno.ecn.cz > vzdělávání NNO > Nadační fond Kousek po kousku vyhlašuje grantové kolo pro rok 2013/2014 ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO novinky stipendia (fellowships) literatura

Nadační fond Kousek po kousku vyhlašuje grantové kolo pro rok 2013/2014

5. 3. 2013 - Studénka – Butovice [Econnect/ Nadační fond Kousek po kousku]

Cílem grantového kola Nadačního fondu Kousek po kousku je podpořit nejrůznější žádosti a projekty s pozitivním dopadem především v severomoravském regionu, které usilují o kvalitnější a bohatší komunitní život a chtějí pomoci aktivním a nadaným lidem ze svého okolí. Uzávěrka příjmu žádostí je stanovena na 5. dubna 2013.

Tematické oblasti podpory:

1) Podpora vzdělávání a rozvoj dětí, mládeže i dospělých
Podpořeny budou potřebné, kvalitní, nápadité projekty s pečlivě připravenou organizací, jejichž aktivity napomáhají, ať už jakýmkoliv způsobem, rozvoji a vzdělávání nejen dětí a mládeže. Upřednostněny budou projekty s dlouhodobou vizí, připravené za podpory místních občanů, místních sponzorů či místní samosprávy. Obsahová náplň vzdělávání a rozvoje je velmi otevřená.
Vzorový projekt z loňského grantového kola: Ateliér pro děti a mládež při Národním divadle moravskoslezském
Projekt nabízí dětem v rámci školní návštěvy divadla interaktivní workshop přepravený speciálně pro následující konkrétní divadelní představení. Děti tak získávají lepší vztah k divadlu. Na základě podpory nadačního fondu vzniklo z původně pilotní aktivity nové občanské sdružení, které bude ve workshopech pokračovat i do budoucna.

2) Podpora kulturních projektů
Podpořeny budou potřebné, kvalitně připravené projekty, které skrze kulturní programy obohacují místní společenský život. Upřednostněny budou kulturní aktivity silně provázané (anebo o takovéto provázání usilující) s danou lokalitou a dalším společenským děním v místě. Zvláště ceněn bude rovněž dlouhodobý přínos a udržitelnost. Jednorázové akce mohou být podpořeny jen výjimečně, pokud by se prokázal jejich přínos okolí i v takovéto podobě.
Vzorový projekt z loňského grantového kola: Slyšíme se?
Jednoduchý projekt spočíval v provedení prostorové akustické studie v Kostele sv. Josefa ve Fulneku a následném zakoupení zvukové aparatury nutné pro ozvučení kulturních akcí. Díky již dlouhodobým zkušenostem žadatele s pořádáním kulturních a vzdělávacích akcí v prostoru kostela byla podpora tohoto projektu zárukou, že zakoupené ozvučení bude hojně využíváno a napomůže k posílení místního společenského života. V loňském navštívilo Kostel sv. Josefa přes 7 000 návštěvníku nejen z Fulnecka a okolí.

3) Podpora publikační činnosti
Podpořeny budou potřebné a realisticky naplánované publikační aktivity neziskových organizací či jedinců, jejichž výstup (kniha, katalog, sborník apod.) bude představovat výrazný přínos pro místní komunitu. Upřednostněny budou projekty s jasnou a efektivní představou, jak bude s knihou (apod.) po jejím vydání nakládáno, komu, kde a za jakých podmínek bude určena.
Tuto oblast podpory vyhlašuje NF Kousek po kousku letos poprvé, na základě zpětné vazby, kterou získal od svých úspěšných i neúspěšných žadatelů. Možná tedy právě Váš projekt použijeme v příštím grantovém vyhlášení jako projekt vzorový.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz