Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > Forum 2000 se letos zaměří na společenské transformace a Havlovo globální minimum ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Forum 2000 se letos zaměří na společenské transformace a Havlovo globální minimum

19. 3. 2013 - PRAHA [Nadace Forum 2000]

17. výroční konference Forum 2000 proběhne letos v Praze ve dnech 15. až 17. září. Mezi již potvrzenými hosty jsou např. Jeho Svatost dalajlama, nositel Nobelovy ceny míru Elie Wiesel či známý britský novinář Edward Lucas.

Hlavním tématem letošní konference budou problémy a důsledky společenských transformací, tedy různé aspekty probíhajících změn současného světa. „Delegáti se budou zabývat rolí práva, politických stran, konflikty mezi národními a globálními zájmy či náboženskými a kulturními souvislostmi, jejichž vliv je patrný například v zemích Blízkého východu. Ještě větší pozornost než v minulých letech chceme věnovat Číně, zamyslet se nad souvislostí mezi ekonomickým růstem, emancipací středních tříd a otevíráním veřejného prostoru,“ říká výkonný ředitel Nadace Forum 2000 Jakub Klepal.

V rámci zkoumání společenských změn bude zvláštní pozornost věnována problematice korupce a jejímu vlivu na správu věcí veřejných a na ekonomický rozvoj. Předmětem debat bude jak rozdílné vnímání tohoto fenoménu v různých kulturách, tak i neschopnost nových elit účinně mu čelit. Ta se projevuje ve většině transformujících se společností od střední Evropy až po Blízký východ.

Konference bude také pokračovat v rozvíjení odkazu zakladatele Nadace Forum 2000 Václava Havla. „Po loňských panelových debatách věnovaných Havlovu důrazu na rozvoj občanské společnosti a na úzký vztah mezi médii a demokracií, se zaměříme na jeho výzvu k hledání a prosazení celosvětového mravního a duchovního minima společného všem civilizačním okruhům, kulturám a náboženstvím, z něhož by vycházela pravidla a normy soužití všech národů, menšin i nadnárodních společenství v globálním světě,“ říká člen správní rady Nadace Forum 2000 Ivo Šilhavý.

Mezi již potvrzenými hosty letošní konference jsou vedle Jeho Svatosti dalajlamy, Edwarda Lucase a Elie Wiesela např. bývalý australský ministr zahraničí Gareth Evans, známý britský filozof Roger Scruton, izraelský politolog Šlomo Avineri, americká profesorka teologie Doris Donnelly, šéf dánské mediální společnosti JP Politikens Jørgen Ejbøl či bývalá maďarská ministryně zahraničí Kinga Göncz. Po loňském úspěšném ročníku, kdy si diskuze Fora 2000 přišlo v Praze, Plzni, Ostravě a Bratislavě vyslechnout téměř 4000 návštěvníků z řad zainteresované veřejnosti, jsou v jednání možnosti rozšíření konference také do Budapešti, Krakova a Vídně. Konference bude tradičně otevřená pro veřejnost a zdarma. Velká část programu bude vysílána v přímém přenosu na stránkách www.forum2000.cz. Pro účast na většině diskusí je nezbytné se předem zaregistrovat. Registrace pozorovatelů bude zahájena 1. června 2013.

Nejbližší akcí Nadace Forum 2000 je již 14. ročník veletrhu neziskových organizací NGO Market 2013, který se uskuteční 3. května v Národní technické knihovně v Praze. Zvláštní pozornost bude věnována tématu občanství a občanských práv. Část určená odborné veřejnosti se zaměří na zlepšení komunikace a spolupráce mezi neziskovými organizacemi, státní správou, místní samosprávou a firmami. Více informací o NGO Marketu najdete na http://www.facebook.com/NGOmarket a www.ngomarket.cz.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz