Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising > Cena VIA BONA zahajuje nominace ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Cena VIA BONA zahajuje nominace

23. 4. 2013 - PRAHA [Nadace VIA]

Nadace VIA společně s Nadací The Kellner Family Foundation ve spolupráci s Velvyslanectvím Spojených států amerických a dalšími partnery otevírají nominace 16. ročníku Ceny VIA BONA za filantropii. Toto prestižní ocenění každoročně vyzdvihuje následováníhodné příklady dárcovství, ukazuje aktuální filantropické trendy a inspiruje tak nové dárce.

Nominovat na Cenu můžou jednotlivci; firmy; školy; občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti a další neziskové organizace. Vyjádří tak své poděkování a vyzdvihnou důležitou pomoc dárců, která míří k inovativním a inspirativním projektům.

Nominovat dárce je možné do 14. června 2013.

Ceny jsou vyhlašovány v následujících kategoriích:
Cena za školní dobročinnost
Cena za osobní zaujetí – Srdcař roku
Cena novinářů pro individuálního dárce (udílejí zástupci předních českých médií)
Cena za otevírání nových cest
Cena pro velkou firmu
Cena pro malou a střední firmu

Cena VIA Bona přispívá k tomu, aby se dárcovství a dobročinnost staly přirozenou součástí našeho života a pomáhá rozvoji soukromé i firemní filantropie. Příkladem je loňská novinka, Cena za školní dobročinnost, která je určena pro jednotlivce i kolektivy, kteří v prostředí základních a středních škol iniciují a realizují promyšlené a následováníhodné dobročinné projekty.

V roce 2012, získali Cenu za školní dobročinnost studenti Gymnázia Broumov, za mimoškolní dobrovolnou podporu žáků ze sociálně vyloučených rodin z broumovské základní školy. „Práce s dětmi ze ZŠ byla pro mne určitě přínosem. Mohla jsem si udělat obrázek o tom, jakým způsobem pracují a jak se začleňují do společné práce. Velkým úkolem bylo vymyslet, jak si získat jejich pozornost a nenásilnou formou procvičovat látku, která jim dělala potíže. Získala jsem nejen cenné zkušenosti, které jak doufám ve svém budoucím studiu a posléze práci určitě zúročím.“, svěřila se Jana Frýbová, studentka Broumovského Gymnázia.

„Objem soukromého dárcovství vykazuje během posledního desetiletí významný růstový trend. Od roku 2001 do roku 2011 se soukromé dárcovství v Čechách více než zdvojnásobilo a dnes je na úrovni 3,9 mld. Kč ročně. To je jistě dobrá zpráva. Těšíme, že Cena VIA BONA i letos ukáže, jaké konkrétní příběhy se za těmito nadějnými čísly skrývají.“ říká Jiří Bárta, výkonný ředitel Nadace VIA.

Slavnostní vyhlášení a předání cen proběhne 3. října 2013 v pražském Kaiserštejnském paláci, za přítomnosti vzácných hostů domácího i zahraničního politického a kulturního prostředí.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz