Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Fundraising
[ nno.ecn.cz > fundraising > V rámci Evropského týdne mládeže se v Olomouckém kraji uskuteční akce na podporu neformálního vzdělávání mladých ]
-

 Novinky

 Fundraising novinky granty stipendia dárcovství případové studie literatura

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

V rámci Evropského týdne mládeže se v Olomouckém kraji uskuteční akce na podporu neformálního vzdělávání mladých

22. 5. 2013 - OLOMOUC [Česká národní agentura Mládež]

Šestý ročník Evropského týdne mládeže (Evropský týden mládeže 2013) proběhne v celé Evropě v týdnu od 26. května do 2. června. V rámci tohoto týdne se ve všech 33 zemích, které jsou zapojeny do programu EU Mládež v akci, uskuteční rozličné události a aktivity. V Olomouckém kraji je naplánována na 31. května v Prostějově na nám. TG.Masaryka a 1. června v Olomouci na Horním náměstí akce s názvem Udělej si placku s účastníkem Evropské dobrovolné služby.

Evropský program „Mládež v akci“ poskytuje mladým Čechům jedinečné příležitosti pro neformální vzdělávání ve volném čase. Dle národní zprávy RAY (Research and Analysis of Youth in Action Programme) program poskytuje ojedinělou příležitost finanční podpory aktivit mladých lidí (např. obnova krajiny formou sázení stromů nebo tvůrčí dílny na podporu kreativity mladých lidí), mnohostranné zahraniční výměny či dobrovolnou službu v Čechách i v zahraničí. Program pomáhá českému neziskovému sektoru a neklade zbytečné byrokratické nároky.

V loňském roce bylo na podporu projektů v rámci programu Mládež v akci vyčleněno více než 2,6 milionů EURO a podpořeno na 400 projektů.

V Olomouckém kraji bylo v loňském roce podpořeno 16 projektů za 207 tisíc EURO. V letošním roce je zatím finančně podpořeno 6 projektů, avšak toto číslo není ještě konečné. Termín další a poslední uzávěrky pro podávání žádostí v tomto roce je 1.10. 2013.

Příklady úspěšných projektů:

Iniciativu mladých – MOZAIKA představila Zuzana Švajgrová. Probíhající projekt neformální skupiny mladých lidí z Olomouce, pomocí besed, debat a výtvarných workschopů reaguje na aktuální události a snaží se aktivovat především své vrstevníky v zájmu o veřejné dění.

Účastnice Evropské dobrovolné služby Lina Avetisyan z Arménie a Oksana Kulakovska z Ukrajiny, jejichž projekt probíhá od října 2012 do konce srpna 2013, nabízejí neziskovým organizacím k vystavení kolekci svých fotografií, které byly pod názvem Photography - My Hobby prezentovány v Prostějově v Galerii pro duši v únoru tohoto roku.

V našem kraji již několikátým rokem úspěšně funguje Hostitelský projekt EDS organizace United Games of Nations, jenž koordinuje Alena Vaníčková. Jejich dobrovolnice Mafalda z Itálie si troufla i na spolumoderování Dne EU 9.5.2013 na Horním náměstí v Olomouci. Běžně se účastní aktivit Domu dětí a mládeže Olomouc.

Mezinárodní výměny mládeže Multicultural Filmmaking se zúčastnilo 42 mladých lidé ze šesti zemí - z České republiky (8), Francie (6), Itálie (4), Polska (8), Rumunska (8) a Turecka (8). Tématem výměny a celého projektu, který probíhal od 1. května do 31. prosince 2012, byla "multikulturalita kolem nás" . Hlavním výstupem projektu je sedm krátkých filmů na téma multikulturalita a tolerance, a fotografická výstava zachycující projektové dění.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz