Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > Neziskový sektor zná první držitele ocenění Neziskovka roku ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Neziskový sektor zná první držitele ocenění Neziskovka roku

12. 11. 2013 - PRAHA [Nadace rozvoje občanské společnosti]

Nejúspěšnější neziskové organizace v České republice poprvé získaly ocenění Neziskovka roku. Ta byla během slavnostního večera v prostorech Senátu Parlamentu ČR udělena ve čtyřech kategoriích.

Ocenění Neziskovka roku 2013 udělila Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) neziskovým organizacím, které uspěly v náročném hodnocení odborné poroty. „Ocenění není žádná anketa popularity, ale navazuje na dlouhodobé aktivity NROS směřující k rozvoji profesionálního řízení neziskovek, které je podle nás základem pro jejich úspěšnou dlouhodobou činnost. Vedle finančního řízení jde o celkové zdraví organizace, řídicí procesy i schopnost komunikovat s veřejností. Věříme, že ocenění bude pro neziskové organizace dobrým důvodem pro zvyšování profesionality řízení, ale hlavním přínosem – nejen pro vítěze – je, že transparentnost a kvalitní řízení jsou zárukou a dobrým vodítkem pro dárce,“ říká k účelu ocenění ředitelka NROS Hana Šilhánová.

V kategorii Cena společnosti KPMG Česká republika pro nejúspěšnější malou neziskovku ocenění získala obecně prospěšná společnost CENTRUM ALMA, která se věnuje poradenské, konzultační a informační činnosti pro ženy, jež mají problém se užíváním alkoholu.

V kategorii Cena společnosti Telefónica Czech Republic pro nejúspěšnější střední neziskovku porota ocenila občanské sdružení LÉKOŘICE – dobrovolnické centrum, které působí při Thomayerově nemocnici v Praze.

V kategorii Cena Skupiny ČEZ pro nejúspěšnější velkou neziskovku pak zvítězilo občanské sdružení IQ ROMA SERVIS, které se zasazuje za důstojné společenské uplatnění Romů.

Svou cenu mohla udělit také veřejnost, která svými téměř 6 000 hlasy zvolila v kategorii Cena veřejnosti ČSOB za nejlepší projekt za vítěze občanské sdružení HELPPES – CENTRUM VÝCVIKU PSŮ PRO POSTIŽENÉ.

O ocenění Neziskovka roku 2013 se ucházelo více než 120 neziskových organizací působících v České republice. Nejlépe hodnocená organizace z každé kategorie obdržela kromě samotného ocenění také finanční příspěvek v hodnotě 20 000 Kč, sérii vzdělávacích kurzů a speciální ceny od partnerů projektu. Všechny neziskové organizace, které se do projektu zapojily, získaly i cenný nástroj pro hodnocení svého „zdraví“ a možnost stát se příkladem pro další organizace.

Podobná ocenění mohou již řadu let získat neziskové organizace v zahraničí. Například ve Spojených státech zveřejňuje program GiveWell každoročně seznam TOP neziskových organizací, britským neziskovkám se pak dostává ocenění v podobě Charity Awards. Neziskovka roku přináší takovéto ocenění jako první i do České republiky.

Výběr vítězů byl úkolem odborné poroty, která hodnotila nejen profesionalitu nominovaných organizací, ale i jejich přínos, originalitu a ambice. V porotě zasedly přední osobnosti českého neziskového sektoru i soukromé sféry: Hana Frištenská (vedoucí oddělení a tajemnice Rady vlády pro NNO), Pavla Gomba (výkonná ředitelka UNICEF ČR a členka SR NROS), Jiří Suchánek (ředitel Nadace OKD), Ivana Ježková (CSR koordinátorka KPMG Česká republika), Simona Kaňoková (specialista public relations Skupiny ČEZ), Martin Kovář (ředitel Rozvoje péče o klienta v ČSOB), Tomáš Sacher (redaktor týdeníku Respekt) a Klára Tichá (manažerka Nadace Telefónica Czech Republic).

Ocenění Neziskovka roku vyhlašuje a uděluje Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS). Generálním partnerem Neziskovky roku 2013 je Skupina ČEZ, partnery pak společnosti ČSOB, KPMG a IBM.

Nad prvním ročníkem ocenění Neziskovka roku 2013 převzali záštitu místopředsedkyně Senátu Mgr. Miluše Horská, primátor hlavního města Prahy RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D., hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek a Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR. Mgr. Miluše Horská kromě toho přijala roli patronky slavnostního večera s vyhlášením výsledků ocenění.

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) existuje již dvacet let a patří mezi nejvýznamnější nadace v České republice. Jejím posláním je rozvíjet občanskou společnost a český neziskový sektor. Od svého založení úspěšně podpořila více než 5000 projektů částkou přesahující 1,7 miliardy korun. Poskytuje nadační příspěvky z grantových programů pocházejících ze zdrojů Evropské unie, Evropského hospodářského prostoru a z individuálních či firemních zdrojů.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz