Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Novinky
[ nno.ecn.cz > novinky > Fond pro nestátní neziskové organizace rozdělí v první výzvě více než 139 milionů korun a podpoří 91 žádostí neziskových organizací. ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Fond pro nestátní neziskové organizace rozdělí v první výzvě více než 139 milionů korun a podpoří 91 žádostí neziskových organizací.

31. 7. 2014 - PLZEŇ [Nadace rozvoje občanské společnosti]

Prostřednictvím Fondu pro nestátní neziskové organizace mohou české neziskové organizace čerpat prostředky z fondů Evropského hospodářského prostoru financovaných Norským královstvím, Lichtenštejnským knížectvím a Islandem. „Podpora českého neziskového sektoru je důležitou součástí EHP a Norských fondů 2009–2014, jejichž cílem je především snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru a posilování vzájemné spolupráce,“ říká norský velvyslanec v Praze Jens Eikaas.

„V průběhu února proběhly pro zájemce v pěti městech České republiky semináře, kterých se zúčastnilo 360 zástupců z řad neziskových organizací. Už to pro nás bylo signálem vysokého počtu přihlášených projektů. Počet 460 žádostí s požadovanou částkou 876 134 729 korun však předčil naše očekávání a je vidět, že finanční prostředky pro neziskový sektor jsou stále nedostatečné,“ říká manažerka Fondu Alexandra McGehee.
Kompletní seznam podpořených neziskových organizací je zveřejněn na stránkách Fondu pro nestátní neziskové organizace www.fondnno.cz.

V říjnu 2014 bude vyhlášena druhá výzva programu, ve které bude rozděleno dalších více než 64 milionů korun na 4 prioritní oblasti. Podrobné informace naleznete na www.fondnno.cz.

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS)
Jedna z nejdéle působících neziskových organizací u nás. Jejím posláním od počátku bylo znovuobnovit a posilovat občanskou společnost a neziskový sektor v ČR. Výrazně se také profilovala přerozdělováním prostředků EU z programu Phare a z dalších programů, čímž se stala stabilním partnerem pro velkou část neziskových organizací. Za dobu své existence NROS podpořila více než 5 500 projektů částkou přesahující 1,7 miliardy korun. Poskytuje nadační příspěvky z několika grantových programů. Mezi veřejnosti nejznámější aktivity patří sbírka Pomozte dětem, již před 15 lety nadace založila společně s Českou televizí.
www.nros.cz

Nadace Partnerství (NaP)
Nadace Partnerství již 23 let pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby a inspiraci ze zahraničí. Podporuje kvalitní veřejná prostranství, zelené stavění, vzdělávání, zeleň ve městě i v krajině, zklidňování dopravy, šetrnou turistiku a ochranu přírody. Každoročně vyhlašuje oblíbenou celostátní anketu Strom roku, založila tradici Festivalu otevřených sklepů, v Brně vybudovala vzdělávací centrum Otevřená zahrada určené pro environmentální vzdělávání žáků škol, dospělých i studentů univerzit. Během své existence podpořila prostřednictvím nadačních příspěvků 3190 projektů v celkové výši 400 mil. Kč.
Nevyřešíme problém za vás, vyřešíte ho s námi.
www.nadacepartnerstvi.czKamila Matějková

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz