Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Vzdělávání NNO
[ nno.ecn.cz > vzdělávání NNO ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO novinky stipendia (fellowships) literatura

Vybrat 1. 7. 2002 -Letní škola nestátních neziskových organizací v rámci festivalu 3+1 Letovice

BRNO [Trialog] - Poslední srpnový víkend (22. - 24. 8. 2002) proběhne v Letovicích III. ročník komunitního Festivalu 3+1, který pořádají občanské sdružení Trialog Brno společně s Nadací města Letovice pro rozvoj kultury a životního prostředí, ve spolupráci s městem Letovice. Součástí 3. ročníku Festivalu 3+1 je také Letní škola nestátních neziskových organizací. Hlavním tématem školy je partnerství a možnosti spolupráce občanských organizací, podnikatelů, státní správy a samosprávy na úrovni místní i regionální. Celý text ::regionální rozvoj, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat 20. 5. 2002 -Projekt "Příprava NNO v ČR na využívání strukturálních fondů EU"

-foto-
PLZEŇ [CpKP] - Po vstupu ČR do EU v r. 2004 budou moci neziskové organizace získávat finanční prostředky na své projekty ze strukturálních fondů EU. CpKP proto pro letošní rok připravilo školicí cyklus, který je určen pracovníkům neziskových organizací. V rámci cyklu školení se uskuteční ve všech NUTS II regionech úvodní informační semináře. Cílem těchto úvodních seminářů je poskytnout přehled o programech EU, předvstupních a strukturálních fondech a informovat účastníky o možnosti přihlásit se do školicího cyklu “Financování NNO ze strukturálních fondů EU”. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat 15. 5. 2002 -Chcete najít společnu řeč s dárci a sponzory?

ČESKÁ SKALICE [NROS] - Máte dobrou ideu či projekt a potřebujete získat zdroje pro její uskutečnění? Chcete najít společnou řeč s dárci a sponzory? Nadace rozvoje občanské společnosti ve spolupráci se společností Český národní podnik s.r.o. Vás zve na workshop pro neziskové organizace >>>bridging the gap<<<. Workshop se koná v rámci projektu LABYRINT. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 16. 4. 2002 -Dárcovství a dobrovolnictví v ČR - pilotní projekt podpory osvěty, informovanosti a vzdělávání

ČESKÁ SKALICE [NROS - Vila Čerych] - Nadace rozvoje občanské společnosti realizovala v uplynulých dvou letech výzkumný projekt ve spolupráci s AGNES a sociologickou společností STEM za podpory Charles Stewart Mott Foundation. Projekt byl zaměřen na problematiku dárcovství a dobrovolnictví v ČR a na principy a způsoby podpory těchto aktivit v oblasti zvyšování informovanosti jednak mezi neziskovými organizacemi, ale i na straně dárců z řad komerčních subjektů, státní správy a veřejnosti. Na závěry projektu pak navazuje pilotní projekt realizovaný NROS v období let 2002 - 2003. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 11. 4. 2002 -Jak napsat žádost o grant pro programy PHARE a ACCESS

PRAHA [NROS] - Vzhledem k velkému zájmu o semináře k psaní žádostí o grant do programů Phare 2000 a Access 2000 připravil NROS ve spolupráci s ICN o.p.s. a Athinganoi o.s. další semináře pro neziskové organizace. Semináře se konají v období mezi 28.březnem a 3.květnem 2002. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 10. 4. 2002 -Příprava NNO v ČR na využívání strukturálních fondů EU

-foto-
PLZEŇ [CpKP] - Pokračování úspěšného projektu NNO Twinning je zde. Jeho smyslem je vytvořit kapacity v neziskovém sektoru pro přípravu projektů pro Strukturální fondy EU (SF), zejména pro Evropský sociální fond, Evropský fond regionálního rozvoje a Iniciativy Společenství. V rámci projektů proběhne školení, jak žádat v době po vstupu ČR do EU podporu ze strukturálních fondů. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat 2. 4. 2002 -Informační zdroje o EU dostupné zdarma pro NNO

PRAHA [KnowEurope/Econnect] - Neziskové organizace v ČR mají, vedle dalších vybraných typů organizací, možnost získat bezplatný přístup k online databázi KnowEurope nabízející aktuální informace o Evropské unii. Licence je do konce roku 2002 uhrazena z rozpočtu grantového programu Veřejné informační služby knihoven. NNO tak mají možnost získat přístup do této databáze na základě zaslání krátkého shrnutí své činnosti v angličtině a vyplnění příslušného online formuláře. Více informací je možné najít na stránkách www.KnowEurope.cz. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat 13. 2. 2002 -Školení Internetové centrum

Praha [Otevřená společnost] - Otevřená společnost,o.p.s., v rámci internetového programu za podpory Nadace OSF Praha poskytuje především neziskovým organizacím a jednotlivcům, ale i podnikatelským subjektům odborná školení v oblasti internetu, administrativních a grafických programů. Školení budou probíhat v učebně Internetového centra: Prokopova ulice 9, Praha 3, 130 00 Celý text ::občanský sektor, internet::
 

Vybrat 5. 2. 2002 -Účetnictví nevýdělečných organizací a obcí

Praha [Econnect] - Svaz účetních ve spolupráci s Komorou certifikovaných účetních vydává časopis s názvem Účetnictví nevýdělečných organizací a obcí.Časopis je určen pracovníkům z oblasti státního rozpočtu, rozpočtů územně samosprávných celků a jimi zřizovaných příspěvkových organizací a organizačních složek, jakož i pracovníkům ostatních nevýdělečných organizací. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 31. 1. 2002 -Projekty a pořady Ekumenické akademie

Praha [Ekumenická akademie] - Pražská Ekumenická akademie zveřejnila plán seminářů a dalších akcí, které pořádá v prvním pololetí roku 2002. Mimo jiné se jedná o výstavu Život v Zambii, seminář Agenda 21 (o trvalé udržitelnosti lidského života), seminář na téma obchod se ženami či hudební festival Nemoderní avantgarda. Ekumenická akademie zároveň zveřejňuje přehled projektů, na kterých se podílí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 24. 1. 2002 -Odborníci i laici se mohou vyjádřit k přípravě školského portálu

Praha [Econnect] - Na adrese .www.skolinfo.cz bude v květnu otevřen portál elektronického magazínu ŠkolInfo. Portál bude vstupní branou k veškerým na internetu dostupným informacím o českém školství. Rozhodujícím hlediskem by přitom měla být spolehlivost a přehlednost informací. Právě roztříštěnost informací o školství a jejich často pochybný původ patří podle autorů projektu mezi největší slabiny současných informačních zdrojů k této oblasti na internetu. Zadavatelem projektu je MŠMT a již nyní se lze na něm zapojit do připomínkování obsahové části portálu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat 21. 8. 2001 -Účetní poradna, legislativní změny a daňové povinnosti pro neziskovky

Praha [VD] - Nově vydané právní předpisy, připomenutí daňových povinností pro nejbližší období, praktické účetní dotazy - např. jak zaúčtovat přijetí daru neziskovou organizací účtující v jednoduchém účetnictví, a jaké jsou daňové dopady přijetí takového daru, to vše naleznete v posledním vydání "E-mailových novin pro účetní v neziskové sféře". Celý text ::občanský sektor::
 
stránka   Předchozí | 1 | .. | 12 | 13 | 14

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Katalog Kormidlo

www.kormidlo.cz
www.Kormidlo.cz
Katalog odkazů občanské společnosti
Najdete v něm také kategorii Vzdělávání NNO

Nabídka služeb pro NNO:

  • Potřebuje vaše NNO pomoc v oblasti účetnictví, daní, dotací, ekonomiky NNO či poradenství? Podívejte se na nabídku služeb

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Projekt podpořil

EUNROS
Projekt Informační servis pro NNO byl podpořen programem Evropské unie Phare – Rozvoj občanské společnosti

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz