Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Informační servis pro NNO
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
- Právní servis
[ nno.ecn.cz > právní servis > Kulaté stoly k tvorbě Koncepce rozvoje podpory neziskového sektoru ]
-

 Novinky

 Fundraising

 Právní servis novinky kauzy dokumenty a literatura ASPI-databáze právních předpisů

 Práce v NNO

 Vzdělávání NNO

Kulaté stoly k tvorbě Koncepce rozvoje podpory neziskového sektoru

5. 5. 2008 - PRAHA [Rada vlády pro nestátní neziskové organizace]

Rada vlády pro nestátní neziskové organizace (RVNNO) vyzývá všechny zájemce a zájemkyně k účasti na setkání Pracovní skupiny pro tvorbu Koncepce rozvoje podpory neziskového sektoru s odbornou veřejností (tzv. kulaté stoly), které proběhne 23. května 2008 v Praze od 13:00 hod. do 16:00 hod.

Toto setkání je organizováno za účelem dokončení SWOT analýzy, která již byla rozpracována pracovní skupinou RVNNO. Výsledky analýzy poslouží jako podklady pro připravovanou vládní strategii Koncepce rozvoje podpory neziskového sektoru za účelem podporovat maximálně svobodný prostor pro aktivity občanů, spolků a neziskového sektoru a zajistit podmínky pro stabilitu a rozvoj nestátních neziskových organizací (NNO) a pro rovnocennou spolupráci státu, samospráv a neziskového sektoru. Tento úkol vyplývá z programového prohlášení vlády.

Setkání zahájí ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny a předsedkyně RVNNO MUDr. Džamila Stehlíková, které pronese úvodní slovo a představí jeden z úkolů, který jí uložila vláda - zpracovat věcný záměr zákona o NNO.

Kulaté stoly budou vedeny předními českými odborníky a experty z neziskového sektoru. Svou účast přislíbili již například Bc. Roman Haken (Centrum pro komunitní práci), JUDr. Hana Frištenská (Nadace rozvoje občanské společnosti) a Mgr. Pavla Oriniaková, Ph.D. (Centrum pro komunitní práci).

Zájemci z řad odborné veřejnosti se mohou přihlásit do jedné z těchto diskusních a pracovních skupin:

  • Financování a finanční zdroje (Veřejné zdroje pro neziskový sektor v ČR - informace, dostupnost, využívání evropských zdrojů - řízení, pravidla, udržitelné financování neziskového sektoru - vedlejší činnost, loterie, sociální ekonomika, transparentnost hospodaření neziskových organizací)
  • Právní rámec neziskového sektoru (Definice neziskového sektoru a její právní vymezení, právní rámec neziskového sektoru, potřeba zákonného zastřešení, právní vymezení umožňující nezávislé financování neziskových organizací, právní možnosti jiných forem financování - motivace dárců)
  • Rozvoj neziskového sektoru (Komunikace a partnerství mezi neziskovým sektorem a veřejnou správou - procesy, struktury, pojem partnerství a jeho právní vymezení, výzkum a statistiky o neziskovém sektoru, společenský význam neziskového sektoru, veřejná prospěšnost)

Datum, do kterého mohou zájemci zaslat přihlášky, je 12. května 2008. Z kapacitních a časových důvodů je možné přihlásit se pouze do jedné skupiny. Po potvrzení přihlášky sekretariát RVNNO zašle bližší informace a podkladové materiály. Přihlášky zasílejte prosím na e-mailovou adresu: manova.katerina@vlada.cz Bližší informace o pořádání kulatých stolů na tel.: 224 002 330, 224 002 458, 224 002 395


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz